Turystyka u rolnika

 

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, realizując zadania ustawowe m.in. w zakresie uzyskiwania przez rolników dodatkowych dochodów, od lat stara się odpowiadać na potrzeby zgłaszane przez rolników z Warmii i Mazur.

Mając powyższe na uwadze, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza postanowiła uruchomić inicjatywę „Turystyka u rolnika”. Celem inicjatywy jest:

  • – zebranie w jednym miejscu informacji o możliwości wynajęcia kwatery w gospodarstwie rolnym na obszarach wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego;
  • – zwiększenie atrakcyjności obszarów wiejskich poprzez wykorzystanie walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianie gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin.

Serdecznie zapraszamy tradycyjne gospodarstwa rolne, które w swojej ofercie posiadają maksymalnie 5 pokoi do wynajęcia oraz chcą zaprezentować się na stronie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy – otwórz.pdf/ otwórz.docx i wraz z kompletem 5 zdjęć przesłać go na adres:

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, ul. Towarowa 1, 10-416 Olsztyn, e-mail: turystykaurolnika@gmail.com.

Przesłane informacje zostaną opublikowane na stronie www.wmirol.org.pl w zakładce Turystyka u rolnika oraz na portalu Facebook. Umieszczenie ofert na portalu jest całkowicie bezpłatne.

Zainteresowani klienci kontaktują się bezpośrednio z wybranym gospodarstwem rolnym.

Wszelkich informacji dot. inicjatywy „Turystyka u rolnika” udziela Katarzyna Godlewska tel. 89534-05-67

 

Gospodarstwo Agroturystyczne Kaprys w Krekolu (gmina Kiwity) znajduje się na pograniczu dwóch historycznych krain: Warmii i Barcji. Gospodarze przygotowali do dyspozycji dom pełen ciszy i spokoju. W najbliższej okolicy znajduje się Stoczek Klasztorny, a w nim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i drugiego miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia. Niedaleko znajdują się Termy Warmińskie. Fantastycznych doznań dostarczyć też może spływ rzeką Łyną na trasie: Stanica Perkujki – Lipina – Stanica Bartoszyce (długość około 7 km). W odległości ok. 1 km od stanicy Perkujki – Lipina zaczyna się przełom rzeki przez urwiste brzegi tzw. “skałki”, gdzie podziwiamy przepiękne widoki. Już tylko chwila do Bartoszyc, gdzie warto poświęcić chwilę na zwiedzanie. Obok gospodarstwa przebiega ścieżka Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy, a obiekt jest przyjazny rowerzystom, którzy chcą pozostać na jedną noc. Gospodarstwo znajduje się na terenie obszaru Natura 2000, co umożliwia zapoznanie się z nieskażoną przyrodą. Łąki wokół są cenne pod kontem botaniczno-ornitologicznym, można na nich znaleźć pełną gamę roślin zielarskich.
Gospodarstwo od 15 lat jest certyfikowane i w pełni ekologiczne, co wpływa na jakość produktów. Wszystkie posiłki są przygotowane z własnych ekologicznych surowców najwyższej jakości. Właściciele przygotowują zapasy konfitur i przetworów, aby dostęp do rarytasów był przez cały rok.
W nowo wybudowanym domu do dyspozycji gości są: bawialnia, biblioteczka, samodzielna kuchnia oraz 5 pokoi. W dużej sali dziennej spożywane są posiłki oraz odbywają się zajęcia i animacje dla dzieci i dorosłych. Miłość gospodarzy do rękodzieła artystycznego ma duży wpływ na rozwój gospodarstwa. Rodziny przyjeżdżające na wypoczynek z dziećmi mogą liczyć na szeroką ofertę zajęć edukacyjnych, od gotowania, zbioru owoców, po zajęcia malarskie, decoupage i inne.
Jeśli chcecie zacieśnić więzi rodzinne w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a przy tym oddać się edukacji, relaksie, wyciszeniu – zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebook.com/Kaprys.krekole

Gospodarstwo ekologiczne „Dom Światła i Miłości” położone jest na skraju Brodnickiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Otręba gm. Kurzętnik. Gospodarze prowadzą warsztaty rozwoju osobistego, nauki pieczenia chleba z własnych zbiorów oraz wykłady jak uprawiać ziemię klasy VI, aby dała plon orkiszu. Gospodarstwo jest samowystarczalne, posiada elektrownię 14 MW, ujęcie wody ze studni głębinowej oraz własną biologiczną oczyszczalnię ścieków. Budynek wykonany jest z materiałów ekologicznych, meble z pełnego drewna brzozy, w łóżkach materace z łuski kaszy gryczanej, a kołdry i poduszki – z nanosrebrem. Budynek agroturystyki czynny jest przez cały rok, a menu skierowane jest do wegetarian i wegan. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej  www.karwot1.pl.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Puszcza Romincka” położone jest w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej, w Mazurach Garbatych leżących na pograniczu Suwalszczyzny i Mazur ( Suwałki 50km i Węgorzewo 50km). Dom stoi nieopodal wsi Galwiecie, około 9 km od Gołdapi (kierunek Szypliszki), pod samym lasem, z dala od innych zabudowań. Dla Gości przygotowane są 4 pokoje, w tym jeden dwupoziomowy, wszystkie z łazienkami i balkonami, duży salon z kominkiem, kuchnia, jadalnia, sauna, taras, miejsce na ognisko mini plac zabaw, staw. Można wynająć pojedyncze pokoje lub cały dom. Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku/AgroturystykaGoldap

 

Cudne Manowce-Gospodarstwo Agroturystyczne zaprasza do malowniczej miejscowości Linowiec, gmina Grodziczno. Gospodarstwo oferuje 3 pokoje i 2 łazienki w wydzielonej części domu gospodarza. Dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia i sala kominkowa. Do dyspozycji gości jest altana, grill i plac zabaw dla dzieci.  Goście mogą obserwować uprawę konopi siewnych, hodowlę zachowawczą koników polskich, a także codzienną pracę  w gospodarstwie. Dla potrzeb gości jest możliwość zorganizowania wyjazdu na strzelnicę, kajaki, obserwatorium astrologiczne, stok narciarski, lodowisko, a także grzybobranie z przewodnikiem.

Spokój i kontakt z przyrodą sprawią, że poczujesz się jak na manowcach i to cudnych.
Piękny krajobraz: pola, liczne drogi polne, las, rzeka, jezioro pozwolą w różnorodny sposób spędzić aktywnie czas

Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku Cudne-Manowce-Gospodarstwo-Agroturystyczne

Gospodarstwo Agroturystyczne w Pastwiskach, gmina Barciany, powiat kętrzyński oferuje komfortowe, przytulne pokoje z łazienkami, dostępem do kuchni gospodarzy oraz dużego salonu, w którym znajduje się TV. Na wyposażeniu również ekspres do kawy, stół do gry w piłkarzyki, mini bilard. Na zewnątrz znajdziemy zadaszone miejsce do grillowania, huśtawki i trampolinę.
Obiekt położony jest przy trasie rowerowej Green Velo. W Pastwiskach działa duża pasieka i rozlewnia miodu. Miód pochodzi z okolicznych łąk, lasów i pól, które są czyste ekologicznie. W pobliżu warto odwiedzić takie miejscowości jak Srokowo, Węgorzewo i Kętrzyn.
Poranna kawa na tarasie przy śpiewie ptaków jest dodatkowym ukojeniem nocnego odpoczynku.
Zapraszamy do odwiedzenia strony www.facebook.com/Agroturystyka-w-Pastwiskach