Obradowała Rada Powiatowa W-MIR w powiecie działdowskim

 

<< powrót

 

W dniu 10 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Działdowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej W-MIR w Powiecie Działdowskim.

W obszarze merytorycznym spotkania omówione zostały m.in. zagadnienia dot. realizacji wypłat zaliczek płatności obszarowych za rok 2017. Pan Bartosz Żyłka Kierownik BP ARiMR w Działdowie zaapelował, aby rolnicy nie zwlekali ze sporządzeniem spisów zwierząt gospodarskich.

Kolejnym tematem spotkania samorządu rolniczego były kwestie związane z afrykańskim pomorem świń oraz ptasią grypą. Pan Wojciech Kościński Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie w sposób szczegółowy omówił zasady bioasekuracji, które stanowią podstawowe narzędzie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusów. Dodatkowo członkowie rady zostali zapoznani z prezentacją opracowaną przez specjalistę w zakresie chorób zakaźnych świń – prof. dr hab. Zygmunta Pejsaka, poświęconą zagadnieniom bioasekuracji i ogólnym informacjom nt. afrykańskiego pomoru świń. Członkowie podkreślili, aby podjąć działania w kierunku przeprowadzenia masowych odstrzałów dzików, które są głównymi „winowajcami” wystąpienia wirusa ASF.

Dużo uwagi poświęcono także zmianom w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników odnoszących się do przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych.

W związku z wejściem w życie przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 lipca 2017 roku, na zakończenie posiedzenia rady, pracownik Biura Terenowego
W-MIR w Nowym Mieście Lubawskim, przedstawił informacje w zakresie procedur wydawania opinii przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą w postępowaniu egzekucyjnym.

Anna Kołodziejska – Biuro Terenowe W-MIR w Nowym Mieście Lubawskim

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *