Rolnicy świętowali w Godkowie

 

<< powrót

 

W sobotę 24 września przy pięknej pogodzie na boisku w Godkowie odbyły się dożynki powiatowe. Uroczystości poprzedziła uroczysta polowa msza święta, którą odprawił ks. Biskup Jacek Jezierski. Po mszy starostowie dożynek Zofia Żuk i Mariusz Sadowski przekazali na ręce starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego i wójta Godkowa Andrzeja Bondaruka bochenki chleba, wypieczone z tegorocznych zbóż. Gospodarze symbolicznie podzielili się nimi z obecnymi gośćmi. Później przystąpiono do wręczania nagród, wyróżnień i podziękowań. Na początku Starosta Maciej Romanowski w towarzystwie przewodniczącego Rady powiatu elbląskiego wręczyli odznaki honorowe ,,Zasłużony dla powiatu”. Odznaczenia otrzymali: Urszula Gajewska, Henryk Jakubowski, Marian Matuszczak i Zygmunt Kiersz. Pani Urszula Gajewska – od 20-lat jest członkiem Izb Rolniczych, Przewodnicząca Rady Powiatowej W-MIR w latach 2002-2011, Radna Rady Powiatu w latach 1998 – 2002. W latach 2006 – 2010 radna gminy Tolkmicka. O odznaczenie dla Pani Urszuli Gajewskiej wystąpiła Rada Powiatowa Warmińsko-Mazurskiej w powiecie elbląskim.

Tradycją dożynek powiatowych są wręczane nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Następnie przewodniczący Rady Powiatowej W-MIR w powiecie elbląskim Roman Puchalski w towarzystwie starosty wręczyli wyróżnionym przez Radę Powiatowa W-MIR rolnikom, puchary. W gronie tym znaleźli się: Zofia i Krzysztof Murawiec, Ewa i Lech Popiołek, Monika i Ireneusz Drózd, Ewelina i Krzysztof Lazur, Patrycja i Wojciech Bednarczuk, Ewelina i Michał Podborski, Krystyna i Zdzisław Młynarczyk, Krzysztof Ryś oraz Anna i Dariusz Lipiński.

Po występach zespołów prezentujących dorobek kulturalny z poszczególnych gmin, powiatu elbląskiego, przystąpiono do rozstrzygnięcia konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy i najlepsze stoisko. Konkursy te na każdej imprezie dożynkowej budzą największe zainteresowanie. W Godkowie o tytuł najładniejszego wieńca rywalizowało 9 wieńców.

Nagrody specjalne ufundowane przez Radę Powiatową W-MIR w powiecie elbląskim wręczył przewodniczący Rady Roman Puchalski. Komisja powołana przez Radę Powiatową W-MIR wyróżniła wieniec z Piastowa (gmina Milejewo) i stoisko stowarzyszenia mieszkańców wsi Oleśno wieś z pomysłem, (gmina Gronowo Elbląskie)

Podsumowując tegoroczne dożynki powiatu elbląskiego w Godkowie, uroczystość trzeba uznać za bardzo udane i podziękować szczególnie Urzędowi Gminy w Godkowie za świetną organizację uroczystości dożynkowych.

 

Ryszard Zieliński- OT Biura W-MIR w Elblągu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *