DOŻYNKI POWIATOWE POZEZDRZE 18-09-2016

 

<< powrót

 

Uroczyste zakończenie, ukoronowanie żniw to dożynki stanowiące największe w danym roku kalendarzowym święto rolników. Są obchodzone krótko po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych oraz zebraniu plonów, głównie zbóż.
W dniu 18-09-2016 odbyły się dożynki powiatowe w Pozezdrzu, gmina Pozezdrze, powiat węgorzewski. Dożynki rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Św. w Kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu. Następnie Uroczysty Korowód Dożynkowy z Węgorzewską Orkiestrą Dętą udał się na plac dożynkowy. Zgodnie z tradycją, oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Pozezdrza Bohdan Mohyła. Starostowie dożynek Barbara Mamryk i Grzegorz Janczewski wręczyli na ręce Wójta Gminy Pozezdrze chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych plonów.
W obchodach święta plonów nie mogło zabraknąć konkursów na najpiękniejsze sołeckie stoisko i na tradycyjny wieniec dożynkowy , wesołych konkursów, występów artystycznych, kiermaszu, pokazu sprzętu rolniczego, zabawy tanecznej.
Podczas pozezdrzańskich dożynek Warmińsko Mazurska Izba Rolnicza wręczyła rolnikom puchary za wzorowo prowadzone gospodarstwa rolne. Puchary otrzymali: Anna i Zbigniew Klimaszewscy, Maria i Andrzej Denekowie, Alicja i Marek Rymszewiczowie, Jolanta i Jan Mełechowie, Roman Abris, Irena i Dariusz Mazurowie. Wręczony został również puchar Panu Adamowi Olszewskiemu za zajęcie III-go miejsca w olimpiadzie z wiedzy rolniczej na szczeblu wojewódzkim.
Podczas uroczystości była również promowana działalność Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stoisko odwiedziło około 60 osób. Mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat działalności Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej, jak i również mogli skorzystać z bezpłatnych materiałów informacyjnych.

Anna Leszczyńska- Pracownik OT GiżyckoIMG_3476 IMG_3477 IMG_3505 IMG_3530 IMG_3536 IMG_3538

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *