powiat piski

 

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o izbach rolniczych z dnia 14 grudnia 1995 roku jednym z organów Izby Rolniczej jest  Rada Powiatowa, która pracuje  zgodnie z uchwalonym Regulaminem Pracy Rad Powiatowych

Przewodniczący Rady Powiatowej W-MIR w powiecie piskim – Antoni Dąbrowski

Delegat na Walne Zgromadzenie W-MIR w powiecie piskim – Arkadiusz Cwaliński

Wybrani do Rady Powiatowej W-MIR w powiecie piskim VII kadencji:

gmina Pan Pani Imię imię II Nazwisko
Biała Piska Pan Antoni Dąbrowski
Biała Piska Pan Janusz Połujański
Orzysz Pan Arkadiusz Osiecki
Orzysz Pan Zbigniew Eliasz Wójcik
Pisz Pan Arkadiusz Cwaliński
Pisz Pan Artur Krysiak
Ruciane Nida Pan Waldemar Ochenkowski
Ruciane Nida Pan Tomasz Zawrotny

Rada Powiatowa W-MIR w powiecie piskim VI kadencji:

 

W dniu 27 lipca 2020 roku o godzinie 10.30 w Urzędzie Miasta Pisz odbyło się I  posiedzenie Członków Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej powiatu piskiego. W posiedzeniu wzięli udział: Przewodniczący RP W-MIR w powiecie piskim Pan Antoni Dąbrowski, Delegat na Walne Zgromadzenie Pan Stanisław Stachelek oraz Członkowie Rady – Pan Arkadiusz Cwaliński, Pan Henryk Górski i Pan Zbigniew Wójcik. Uczestniczyli również goście: Pani Agnieszka Bazylczuk – Nadzór Wody w Piszu i Pan Sławomir Klimek – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po otwarciu posiedzenia i przywitaniu wszystkich zebranych, Przewodniczący Rady W-MIR w powiecie piskim Pan Antoni Dąbrowski oddał głos gościom.Pan Sławomir Klimek z ARiMR omówił wszystkie wnioski jakie mogą rolnicy składać w ramach dofinansowania, jakie fundusze zostały już wykorzystane a o jakie można się jeszcze ubiegać. Natomiast Pani Agnieszka Bazylczuk z Nadzoru Wód wyjaśniła po co ta instytucja powstała, a mianowicie: przeciwdziałaniem przed suszą i podtopieniom. Instytucja  ”młoda”  i problemów jest mnóstwo. Zaległości są bardzo duże, stąd niezadowolenie rolników. Członkowie Rady poruszyli jeszcze takie tematy jak: ASF i odstrzał dzików, odbiór folii, brak melioracji i brak konserwacji okolicznych rzek. Wypracowano wnioski, które będą przedstawione Zarządowi W-MIR w Olsztynie.

 

DOŻYNKI DIECEZJALNO POWIATOWO GMINNE W BIAŁEJ PISKIEJ 04-09-2021R.

 

Dożynki to polski sposób na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw.

W dniu 04-09-2021r. odbyły się dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne w Białej Piskiej. Hasłem przewodnim dożynek było:  Zgromadzeni z Maryją dziękujemy Bogu za Eucharystię i plonyDożynki rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą świętą na Placu Miejskim w Białej Piskiej. Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej jako gospodarz powitała zgromadzonych. Następnie zgodnie z tradycją na ręce biskupa starościna i starosta dożynek, Joanna i Zenon Kubrowscy, przekazali chleb upieczony ze zbóż pochodzących z ostatnich zbiorów. Nie zabrakło tego, co nierozerwalnie związane jest ze świętem plonów – wieńców dożynkowych i bogato zastawionych stołów ze swojskim jadłem przygotowanym przez sołectwa i koła gospodyń wiejskich z regionu. Podczas dożynek odbyły się również liczne konkursy. Warmińsko -Mazurska Izba Rolnicza ufundowała nagrodę za zajęcie  I-go miejsca w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.  Konkurs wygrało sołectwo Kożuchy, Gmina Biała Piska. W trakcie uroczystości była również promowana działalność Europe Direct Olsztyn oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stoisko odwiedziło około 200 osób. Uczestnicy dożynek mogli uzyskać informacje na temat działalności Europe Direct oraz Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej, jak i również mogli skorzystać z bezpłatnych materiałów informacyjnych.