Dożynki Gminne Miłki

 

<< powrót

 

Dożynki to czas świętowania i uroczystego dziękczynienia Bogu za dary ziemi i owoce pracy rolnika.                                   Dnia 09-09-2018 r. odbyły się Dożynki Gminne w Miłkach. Wydarzenie rozpoczęła msza dziękczynna w kościele parafialnym w Miłkach. Po nabożeństwie korowód dożynkowy z pięknymi wieńcami dożynkowymi, ruszył na stadion sportowy, gdzie odbyła się dalsza część święta plonów. Zgodnie z tradycją, oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, która podziękowała sołtysom, młodzieży, mieszkańcom za organizację uroczystości. Starostowie dożynek – Aneta Bajkowska i Marek Bajkowski wręczyli na ręce Wójta Gminy Miłki – Barbarze Mazurczyk chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych plonów. Następnie odbyło się wręczenie gospodarzom wieńców dożynkowych, które wzięły jednocześnie udział w konkursie „na najładniejszy wieniec dożynkowy”. Powołano Komisję Wieńcową, która po naradach wyłoniła trzy pierwsze miejsca w konkursie, kolejno miejsca zajęli: I miejsce – Kleszczewo, II miejsce – Rydzewo, III miejsce – Paprotki. Nagrody zostały ufundowane przez Warmińsko Mazurską Izbę Rolniczą.

Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć występów. Można było podziwiać występy zespołów: Kalina, Marcinianki, zespół dziecięcy z OK. w Miłkach, Wojciech Jankuniec z zespołem, Babylon. Dożynki Gminne w Miłkach były okazją do spotkania się w gronie bliskich i znajomych, a także okazją do wypoczynku i dobrej zabawy.

Podczas uroczystości była również promowana działalność Europe Direct i Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Uczestnicy dożynek mogli uzyskać informacje na temat działalności Europe Direct i Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej, jak również mogli skorzystać z bezpłatnych materiałów informacyjnych.

Cały plac był pięknie przystrojony w wieńce, kolorowe kwiaty, zboża oraz owoce. Na jego tle wyróżniały się stoiska przygotowane przez  Sołectwa Gminy Miłki. Stoły obfitowały w różnorodne smakowitości oferowane uczestnikom obchodów, a które trudno już znaleźć na codziennym stole.

sdr

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *