Dziedzictwo kulturowe a rozwój obszarów wiejskich – konferencja

 

<< powrót

 

W dniach 2 – 3 lipca 2018 r. w Olsztynie odbyła się konferencja „Dziedzictwo kulturowe a rozwój obszarów wiejskich”, której uczestnikami byli członkowie grup formalnych i nieformalnych działających na obszarach wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego.

 

W ramach panelu „Wieś – Moje miejsce do życia i rozwoju zawodowego” każda z grup zaprezentowała swoją działalność oraz podzieliła się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. A było czym, ponieważ w konferencji wzięło udział 10 grup:

  1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klimy
  2. Stryjenki Gminy Pisz
  3. KGW „Jędrychowianki”
  4. KGW Skarlin
  5. Pomerania
  6. Rostkowianie
  7. Kalina (Jędrychowo)
  8. Pokolenia
  9. Wystek
  10. Echo

Podczas wykładów uczestnicy poznali możliwości i źródła finansowania działań na obszarach wiejskich, w tym jak wykorzystać środków z PROW 2014-2020 i KSOW na rozwój obszarów wiejskich, dowiedzieli się jak napisać dobry wniosek o przyznanie dotacji oraz w jaki sposób wykorzystać małe przetwórstwo lokalne i krótkie łańcuchy dostaw, aby nastąpił rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

 

Ważnym elementem konferencji był wykład: Jak promować i sprzedawać swoje produkty przez Internet?, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się jakie są możliwości promocji i sprzedaży przez Internet wytwarzanych przez nich produktów oraz jak przygotować skuteczną kampanię reklamową.

Konferencja została zorganizowana przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *