Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

 

<< powrót

 

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy: maksymalna wiedza agronomiczna i hodowlana w warunkach praktycznych.

„Łatwiej jest coś zrobić po raz pierwszy, niż powtórzyć sukces”, mówią organizatorzy Narodowego Dnia Mlecznej Fermy – InConventus Group i Wielkopolska Izba Rolnicza.
Mimo wszystko wyznaczyli sobie ambitny cel – 22 maja 2018 r. ponownie zbierają na dużą skalę grupę zawodowych hodowców oraz rolników w miejscowości Aleksandrów w województwie wielkopolskim.
Czym jest NDMF?
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to projekt skierowany ściśle do hodowców bydła mlecznego w całej Polsce. II edycja poświęcona będzie przede wszystkim żywieniu bydła kiszonką z lucerny i mieszanek traw oraz innym zagadnieniom związanym z poprawą funkcjonowania mlecznej fermy. W programie znajduje się między innymi pokaz i porównanie wozów paszowych wraz z analizą otrzymanej z nich paszy, prezentacja ponad 20 odmian lucerny i mieszanek traw na kiszonkę oraz wycieczka po gospodarstwie ALWOROL z demonstracją obecnych tam technologii. Jak twierdzi koordynator projektu Maksym Kryvonis z InConventus Group: „Jestem przekonany, że na tym spotkaniu każdy hodowca, który chce się rozwijać, znajdzie coś wartościowego dla siebie.”

Maksym Kryvonis: „Na dzień przed rozpoczęciem Narodowego Dnia Mlecznej Farmy Dni Farmy obszedłem tereny ekspozycyjne i zobaczyłem szefa dużej firmy rolniczej.

– Dlaczego decydują się Państwo na udział w wydarzeniu? – Byłem zaskoczony.

– Nie mogę przegapić tego wydarzenia, koszty oczywiście są ale to wszystko jest na wysokim poziomie, inwestycja w wydarzenie się zwróci. – zdecydowanie odpowiedział właściciel wiodącej firmy, której nazwa jest marką.

Poczułem się naprawdę dumny. Ten argument potwierdzał że nasze wydarzenie jest przydatne i rozwijające! Teraz uważam że sprawą honorową dla mnie i mojej firmy jest przeniesienie najlepszych standardów organizacji do warunków polskich „.

Gdzie i kiedy?
II edycja wydarzenia odbędzie się już 22 maja 2018 w Gospodarstwie Rolnym Alworol (Mróz S.A.) w miejscowości Aleksandrów (woj. wielkopolskie).  Gospodarstwo to należy do jednych z największych w regionie i poszczycić się może stadem liczącym ponad 800 sztuk bydła mlecznego, rasy holsztyńsko-fryzyjskiej oraz ok. 1000 ha ziemi. Posiada nowoczesną dojarnię DeLaval, a średnia wydajność na krowę to 11500 kg w laktacji 305-dniowej.

A goście specjalni?
W zeszłym roku zaprosiliśmy elitę mleczna z całego kraju w woj. Lubelskim w gospodarstwie Pana Rafała Stahurzy „Agromarina”. W tym roku szacujemy 350 hodowców reprezentowanych przez prezesów oraz dyrektorów z dużych i średnich gospodarstw z całego kraju oraz 100 rolników którzy uprawiają zboża.
Przygotowaliśmy w tym roku 4 strefy z prezentacja różnych maszyn: maszyny zielonkowe, maszyny uprawowe,  strefa prezentacji opryskiwacze oraz rozrzutniki i główna gwiazda tego projektu — praktyczna prezentacja i porównanie wozów paszowych od 5 różnych producentów za odmalowuje warunków.

Wartość dla praktycznego użytkownika gruntu

W stosunkowo niewielkim obszarze znajdziesz wszystkie wiodące firmy, które reprezentują swoje produkty i usługi na rynku polskim. Format Dni Fermy redukuje wszystkich konkurentów do tego samego obszaru. Odwiedzający może porównać i co najważniejsze – znaleźć odpowiedni element swojej technologii, poprzeć wybór konsultacjami nie tylko ekspertów firmy, ale także niezależnych ekspertów, niezrzeszonych naukowców.

Najważniejsze są informacje i porady, a nie sprzedaż.
W naszym projekcie, kluczową rolę grają nie sprzedawcy, ale przede wszystkim producenci maszyn, sprzętu, nasion, nawozów i sprzętu ochronnego. Pokazują najnowsze produkty i technologie. Dealerzy pracują na naszych wystawach jako ci, którzy są lepsi, lepiej znają swoich bezpośrednich klientów i kierują się specyfiką konkretnych regionów. Dzięki temu mogą dokładniej oferować rzeczywiste produkty, co zwiększy wydajność.

Ciekawostki
Z racji tego, że ciągle rozwijamy zakres swojej działalności na II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy zaprosiliśmy również hodowców i przedsiębiorstwa z Polskiego Związku Owczarskiego oraz Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Mogą być oni szczególnie zainteresowani praktycznymi pokazami maszyn do uprawy pasowej.

Dla hodowców wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dlatego potraktuj ten czas jako inwestycję w prowadzoną działalność. Dodatkowo dokonując rejestracji przez stronę www.FarmDay.com.pl bądź telefonicznie masz szansę na wygranie cennych nagród w postaci produktów, licencji bądź rabatów!
Więcej informacji na www.FarmDay.com.plwww.Facebook.pl/DairyFarmDay bądź pod numerem telefonu +48 733 878 444.

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Comments are closed.